Morąg Cup ‘ 2016. SP Jajkowo z pucharem za III miejsce

Zawody rozgrywano jednego w trzech kategoriach wiekowych: młodziczki rocznik 2005, młodzicy rocznik 2005 i juniorki rocznik 2002. Szkołę Podstawową w Jajkowie reprezentowała drużyna młodzików, która przystąpiła do rywalizacji w doborowym towarzystwie drużyn klubowych uznanych w kraju w tej dyscyplinie, grających pełnymi składami np. wymiana całych, „piątek” w polu gry. Szkolni zawodnicy posiadali tylko jednego rezerwowego.

Uczniowie z Jajkowa byli jedyną drużyną z województwa kujawsko-pomorskiego. W pierwszym meczu zmierzyli się z gospodarzami z Noletem Żabi Róg i ku zaskoczeniu widzów zawodnicy z Jajkowa zaczęli od początku atakować bramkę przeciwnika. Zamknęli ich na własnej połowie, czego wynikiem były systematycznie zdobywane bramki. Ekipa z Jajkowa wygrała ten mecz wynikiem 5:0.

Drugi mecz SP Jajkowo rozegrało z KS Dragons Płoskinia. Okazało się, że to zespół ścisłej czołówki krajowej. Mecz do przerwy w miarę wyrównany. W drugiej połowie prawdziwy pokaz przeciwnika i porażka 1:6. Trzecie spotkanie z Chwarzno Gdynia (z późniejszym tryumfatorem) miało wyrównany charakter z lekką przewagą drużyny z Gdyni. Ostatni mecz z Jedynką Orzysz przysporzyło chłopcom z Jajkowa radość. Przy stałej przewadze, zmęczeni ale zadowoleni, chłopcy z Jajkowa wygrali 3:0, dobre III miejsce na pięć drużyn w tej kategorii. Drużyna z Jajkowa cieszyła się dużym zainteresowaniem organizatorów turnieju, którzy z szacunkiem podziękowali jej za udział, wręczając piękny puchar ufundowany przez burmistrza Morąga.

Końcowa klasyfikacja: 1. Chwarzno Gdynia , 2. KS Dragons Płoskinia , 3. SP Jajkowo , 4. Jedynka Orzysz , 5. Nolet Żabi Róg

Skład SP Jajkowo : Mikołaj Cellmer, Jan Kowalski, Jan Florkiewicz, Sebastian Kabaciński, Fabian Rzepka, Jan Ankowski, Hubert Wieczorek, trener: Henryk Zalewski.

Unihokeistom z Jajkowa życzymy wielu sukcesów w dalszych zmaganiach sportowych..