Biegi uliczne. VII Dycha Anny Wazówny

Kilkuset uczestników zgłosiło swój udział w dorocznym biegu Anny Wazówny w Brodnicy. Tegoroczny bieg rozgrywany był w ramach imprez towarzyszących uroczystościom 450 rocznicy urodzin księżniczki, siostry króla Zygmunta III Wazy, starościny brodnickiej.

Były różne dystanse, a na starcie nie zabrakło przedstawicieli gminy Brzozie. Startowały dzieci i ich rodzice, a uczestnicy przyjechali licznie z różnych stron kraju. Dwa najważniejsze biegi rozegrany na dystansach 5 i 10 km.  Duży sukces odniósł Patryk Kwasiborski, biegacz z TKKF Kubuś Sierpc, mieszkaniec Nowego Rościszewa.

Ewa Rzepka z Wielkiego Głęboczka, która dała się poznać jako odważnie morsująca zimą, wygrała w swojej kategorii wiekowej (dane wyłącznie do wiadomości redakcji – przyp. B.D.), a w klasyfikacji generalnej zajęła 4 miejsce wśród kobiet. Jej mąż Andrzej Rzepka zajął drugie miejsce (w swojej kategorii wiekowej) i był piąty w generalce. Ich syn Krystian Rzepka był trzeci w kategorii 20-29 lat i 25 w klasyfikacji generalnej. Gratulacje dla rodziny z Wielkiego Głęboczka!

Wyniki:

5 km kobiety:  1. Aneta Wojas – Grudziądz, 2. Dagmara Ławniczak – Pietrzak – Równica, 3. Justyna Drozdowicz – Brodnica. Mężczyźni: Patryk Kwasiborski – Sierpc, 2. Przemysław Siemiątkowski – Brodnica, 3. Sławomir Kogut – Kurzętnik.

10 km kobiety: 1. Marzena Raniszewska – Grudziądz, 2. Monika Pieczora – Łódź, 3. Teresa Kamińska – Miesiączkowo. Mężczyźni: 1. Tomasz Jędraszek – Górzno, 2. Andrzej Jaranowski – Brodnica, 3. Marcin Niepsuj – Włocławek.