Firma przyjazna rodzinie. Zgłoś do konkursu!

Zarząd województwa kujawsko-pomorskiego ogłosił konkurs dla pracodawców, w którym wyróżni inicjatywy i rozwiązania ułatwiające pracownikom godzenie ról zawodowych i społecznych.

0
60

Tytuł „Kujawsko-Pomorska firma przyjazna rodzinie” przyznany będzie w trzech kategoriach: przedsiębiorstwa, instytucje publiczne i organizacje pozarządowe.

– Pracodawcy coraz częściej dostrzegają, że przyjęcie mechanizmów i klimatu przyjaznego rodzinom to opłacalna inwestycja, bo zaangażowane i stabilne kadry są ważną częścią kapitału firmy, wizerunku instytucji, pozycji organizacji non profit. Zależy nam na przyjmowaniu rozwiązań przyjaznych pracownikom wychowującym dzieci, ale nie tylko. Z podobnego wsparcia powinny też móc korzystać osoby opiekujące się starszymi lub niepełnosprawnymi członkami rodzin – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Możliwości jest wiele – od ruchomego czasu pracy i pracy w niepełnym wymiarze, przez firmowe przedszkola i żłobki, po telepracę. Wiele z nich przetestowano już i wdrożono w Europie, także w Polsce. Na zgłoszenia – pracodawców i zadowolonych pracowników – organizatorzy czekają do 15 września.  

(wind)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here