Gimnazjalistki z Brzozia na Międzynarodowym Turnieju Unihokeja “O puchar Bałtyku” w Elblągu

Unihokeistki z Gimnazjum w Brzoziu to aktualnie najlepszy zespół w województwie kujawsko-pomorskim. Tytuł mistrzowski drużyna zdobyła na początku grudnia w miejscowości Wielgie, dzięki czemu otrzymała zaproszenie do udziału w mistrzostwach, na których spotykają się najsilniejsze zespoły z całej Polski oraz państw sąsiednich.

Podopieczne Agnieszki Fiszer już po raz drugi reprezentowały województwo kujawsko– pomorskie w Elblągu. Po raz pierwszy miało to miejsce w roku 2009 – wtedy zajęły miejsce dziewiąte. Tegoroczny występ okazał się pomyślniejszy. Zawodniczki z Brzozia były jedyną reprezentacją województwa kujawsko – pomorskiego i rywalizowały aż z 15 drużynami z całej Polski. Dziewczęta zajęły drugie miejsce w grupie „D” awansując do półfinału. W konsekwencji zajęły ósme miejsce przegrywając mecz o 5 i 7 miejsce wynikami 0:1. Udział szkolnej drużyny w mistrzostwach o tak wysokiej randze jest wielkim wyróżnieniem. Dziewczęta rozsławiają szkołę i Gminę Brzozie w Polsce. Dzięki ich wielkiemu zaangażowaniu w grę, nasza szkoła słynie z unihokeja nie tylko w województwie kujawsko – pomorskim. Czas rozgrywek w Elblągu z pewnością na długo zostanie w pamięci dziewcząt.

Transport do Elbląga zapewnił Urząd Gminy Brzozie. Udział w zawodach i związany z tym trzydniowy pobyt w Elblągu doszedł do skutku dzięki funduszom pozyskanym ze sprzedaży „kalendarza unihokeistek na rok 2015” oraz wsparciu finansowemu Pana Jacka Lisińskiego z Brzozia Lubawskiego właściciela firmy „AGROTECHNIKA” za co serdecznie dziękują dziewczęta oraz trenerka..