Konkurs kulinarny

Lubisz gotować i chcesz podzielić się z innymi własnym sprawdzonym przepisem? Urząd Marszałkowski zaprasza do udziału w konkursie na najlepsze receptury potraw przygotowywanych z użyciem miodu.

0
24

Coś miodowego

Lubisz gotować i chcesz podzielić się z innymi własnym sprawdzonym przepisem? Urząd Marszałkowski zaprasza do udziału w konkursie na najlepsze receptury potraw przygotowywanych z użyciem miodu. Najciekawsze zgłoszenia nagrodzone będą miodem z marszałkowskiej pasieki i książkami o tematyce kulinarnej.

– Miód jest jednym z najcenniejszych produktów naturalnych a wytwarzające go pszczoły pełnią ważną funkcję w ekosystemie. Dlatego  cieszę się, że coraz więcej hodowli pszczół powstaje także w miastach i że jedną z miejskich pasiek jest ta na dachu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Staramy się promować ideę pszczelarstwa nie tylko na terenach wiejskich, ale również w miastach – przypomina marszałek Piotr Całbecki.

Pasieka na dachu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu powstała w  2016 roku. Od tego czasu to miejsce jest domem dla pięciu pszczelich rodzin. Fachową opiekę nad pszczołami zapewnia Regionalny Związek Pszczelarzy w Toruniu, wspólnie z którym Urząd Marszałkowski propaguje ideę pszczelarstwa na Kujawach i Pomorzu. Ostatnie miodobranie w toruńskiej pasiece odbyło się 6 lipca. Uczestniczyli w nim marszałek Piotr Całbecki i Tadeusz Dussa, prezes Regionalnego Związku Pszczelarzy w Toruniu, który opiekuje się pasieką. Od 2016 roku z  marszałkowskiej pasieki zebrano już 225 litrów miodu, który z powodzeniem przeszedł specjalistyczne badania czystości. Hodowla pszczół w mieście i zakładanie pasiek na dachach były głównymi tematami zorganizowanej w grudniu ubiegłego roku przez Urząd Marszałkowski konferencji „Pszczelarstwo i gospodarka pasieczna szansą na rozwój regionu kujawsko-pomorskiego”.

Jednym z warunków uczestnictwa w konkursie jest, aby jednym ze składników nadesłanego przepisu kulinarnego był właśnie miód. Aby wziąć udział w konkursie należy do 20 września przysłać przepis na potrawę przygotowywaną z wykorzystaniem miodu. Może być to zarówno danie główne, jak i przystawka lub deser. Oprócz przepisu z listą składników i sposobem wykonania potrawy należy podać swoje dane kontaktowe (imię, nazwisko, adres zamieszkania i telefon). Prosimy o dołączenie do przepisu podpisanej zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu (lub jej skanu jeśli zgłoszenie jest wysyłane mailem).

Zgłoszenia w konkursie można nadsyłać do 20 września: osobiście lub listownie: na adres Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, Plac Teatralny 2, 87-100 Toruń, pokój 219, mailowo na adres [email protected]

Przepisy opublikowane będą również na stronie internetowej  Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu w specjalnej zakładce.

Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia!

(wind)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here