Kto chce być w Funduszu Solidarnościowym?

0
340

Urzędnik starostwa powiatowego, najwyraźniej niezbyt zorientowany, podał informację o przystąpieniu do Funduszu Solidarnościowego gminy Bobrowo. Akurat to jest prawdą. Natomiast nieprawdą jest, iż gmina Bobrowo jest jedyną z terenu powiatu brodnickiego, która zadeklarowała przystąpienie do Funduszu. Kolejną gminą jest Brzozie, o czym władze powiatu brodnickiego wiedzieć powinny.

Fundusz Solidarnościowy powstaje z inicjatywy samorządowych władz województwa, będzie instrumentem doraźnej, szybkiej pomocy finansowej dla gmin i powiatów dotkniętych klęskami żywiołowymi lub katastrofami. Ze składek kujawsko-pomorskich samorządowców wszystkich szczebli zrzeszonych w tworzonym obecnie Stowarzyszeniu Solidarnościowym powstanie fundusz. Samorząd województwa będzie płatnikiem największej składki, równiej połowie rocznego budżetu funduszu – 4 mln zł. Resztę pokryją pozostałe samorządy zrzeszone w stowarzyszeniu na zasadzie dobrowolności, wnosząc opłaty wyliczone na podstawie algorytmu opartego na liczbie ludności zamieszkującej dany teren.

– Z naszej strony jest deklaracja, projekt uchwały o przystąpieniu do Funduszu zostanie przedstawiony radnym podczas najbliższej sesji Rady Gminy – dodaje wójt Mieczysław Jętczak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here