Remonty w szkołach pełną parą – tu się pracuje, tam się kończy dzieło

0
335

Wakacje szkolne to najlepsza pora na remonty większe i mniejsze. Zawsze jest coś do zrobienia. W Jajkowie, w Szkole Podstawowej, trwa wymiana instalacji wodnej, kładzione są płytko, malowane ściany. Planuje się odnowić lamperie poprzez nałożenie tzw. mozaiki. Płytkami też wyłożone zostaną schody wejściowe. Tu praca trwa w najlepsze.

W Brzoziu, w gimnazjum, praktycznie roboty zostały zakończone. Odnowiono korytarze, kładąc mozaikową lamperię na kilku kondygnacjach.

Także w Brzoziu, ale w Szkole Podstawowej zaplanowano wymianę wykładzin w poszczególnych salach lekcyjnych, w Sali gimnastycznej – cyklinowanie parkietu, odnowiona tez będzie lamperia.

Z kolei w Wielkim Leźnie, w miejscowej Szkole Podstawowej, odnawia się jedną z sal lekcyjnych, a przed wejściem układana jest kostka brukowa.

– Każdy taki remont wykonujemy własnymi siłami. Jest grupa fachowców, którzy znają się na pracach malarskich, murarskich, tynkarskich, a zimą biorą się za odśnieżanie. Można powiedzieć, iż jest to grupa szybkiego reagowania. Pracuje dobrze, sprawnie i terminowo – mówi z zadowoleniem Wójt Mieczysław Jętczak.

Tekst i fot. (Wind)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here